Cellulit to choroba, która pojawić się może u kobiet w różnym wieku. Na przypadłość szczególnie narażone są panie z nadwagą, jednak cellulit występuję także u kobiet o szczupłej sylwetce. Przyczyną cellulitu są zwiększające przepuszczalność naczyń w skórze estrogeny. Powstałe w ten sposób obrzęki naciskają na komórki tłuszczowe, które zwiększają swoją objętość, tworząc na skórze nieestetyczne fałdki i grudki. W konsekwencji pojawiać mogą się również stany zapalne i powiększenie cellulitu. Zła kondycja skóry ma wpływ nie tylko na estetykę ciała, ale również na zdrowie kobiety. Nieleczony cellulit może powodować pojawianie się bolesnych, trudnych do likwidacji guzków. Na pojawienie się nierówności na biodrach, udach, ramionach czy brzuchu, duży wpływ ma tryb życia. Niska aktywność fizyczna połączona z niezrównoważonym odżywianiem powoduje wiotczenie skóry i pojawienie się grudek. Powstanie cellulitu może być także spowodowane noszeniem zbyt obcisłej odzieży, problemami hormonalnymi czy z krążeniem krwi. Leczenie cellulitu najlepiej dopasować indywidualnie, w zależności od przyczyn jego wystąpienia. W pierwszych etapach wystąpienia cellulitu widoczną poprawę może przynieść zmiana trybu życia oraz zdrowe odżywianie. Redukcje grudek i nierówności można wspomóc, pijąc ziołowe wywary lub nacierając skórę szorstką szczotką. Do terapii antycellulitowej warto włączyć również masaże oraz zabiegi kosmetyczne, które wspomagają redukcje pomarańczowej skórki. Leczenie cellulitu metodami medycznymi zapewnia bardziej skuteczne i szybsze pozbycie się problemu nieestetycznej pomarańczowej skórki. Zabiegi na cellulit wspomagają jego redukcję na różnym etapie zaawansowania choroby, niezależnie od wieku pacjentki.
Skutecznym zabiegiem stosowanym przez panią doktor Annę Butowską jest mezoterapia. Mezoterapia cellulitu polega na podawaniu niewielkich dawek substancji leczniczej bezpośrednio do podskórnej tkanki tłuszczowej na obszarze dotkniętym cellulitem. Aplikujemy je metodą iniekcji punktowych co kilka centymetrów lub specjalną techniką lipoinject z jednego wkłucia. Może być stosowana w przypadku cellulitu na każdym etapie, niezależnie od obszaru u osób narzekających na zwiotczałą skórę o słabej kondycji i nieakceptowalnym wyglądzie.
Szeroki wybór kremów oraz innych środków oferowanych przez przemysł kosmetyczny powoduje, że dobranie odpowiedniej kuracji zwalczającej cellulit może stać się wyzwaniem. Większość substancji aktywnych mogących przynieść widoczne w efekty, nie przenika w głębsze warstwy skóry, gdzie ich działanie byłoby skuteczne. Powodem jest główna funkcja ludzkiej skóry, czyli ochrona organizmu przed materią pochodzącą z zewnątrz. To powoduje, że maski i kremy nie wnikają również w podskórną warstwą tłuszczową, a tym samym ich działanie i efektywność są w znacznym stopniu ograniczone. Redukcja cellulitu poprzez kosmetyki oraz masaże nie zawsze jest więc skuteczna, szczególnie gdy cellulit występuje przez dłuższy czas. Wprowadzenie substancji czynnych pod skórę, umożliwiające ich działanie w głębokich warstwach, to procedura, która wykonalna jest dzięki zabiegom mezoterapii. Substancje aktywne wprowadzone za pomocą niewielkich nakłuć swoje działanie rozpoczynają w źródła problemów. Z tego powodu, zabiegi mezoterapii to skuteczny sposób na redukcje pomarańczowej skórki, na różnych etapach jej rozwoju. Zabiegi zwalczające cellulit są szczególnie polecane jako procedura wspomagająca w bardziej zaawansowanym etapie choroby. Regularnie stosowane zabiegi w połączeniu ze zrównoważoną dietą i wysiłkiem fizycznym, zapewnią długotrwałe efekty i znaczną poprawę wyglądu i zdrowia skóry.
Zabiegi zwalczające cellulit to terapie, które działają na wielu poziomach. Pierwsza korzyść, którą uzyskać można za pomocą zastosowania mezoterapii to efekt farmakologiczny. Zabiegi zwalczające cellulit przeprowadzane przez profesjonalistów i pozwalają na wprowadzenie pożądanej substancji aktywnej na określoną głębokość i w dokładne miejsce jej działania. Stymulacja skóry igłą powoduje poprawę krążenia skóry. Mikrouraz spowodowany ostrym narzędziem przyśpiesza natomiast wzrost młodych komórek oraz przynosi efekty podobne do akupunktury. Zabiegi wspomagające likwidację cellulitu działają więc całościowo, zwiększając funkcję ochronną skóry, stymulując i poprawiając jej kondycję, a także mikrokrążenie. Poprawienie metabolizmu komórek skóry sprawia, że zabieg mezoterapii ma działanie długotrwałe, zwalczające problemy ze skórą u ich źródła. Ze względu na swoją niewielką inwazyjność i sposób działania, mezoterapię łączyć można z innymi zabiegami kosmetycznymi redukującymi cellulit. Mezoterapia może być więc stosowana jako samodzielny środek likwidujący cellulit lub, w zależności od potrzeb organizmu, w połączeniu z innymi terapiami antycellulitowymi takimi jak endermologia. Warto zastanowić się nad indywidualnym, specjalnie dobranym zestawem zabiegów, który pomoże w najbardziej efektywny sposób zadbać o skórę.
Zabieg polega na ukłuciach bardzo cienką igłą co 0,5-5 cm. Skóra przed zabiegiem najczęściej jest znieczulana kremem EMLA, dzięki czemu ukłucia są prawie nie odczuwalne. Może się zdarzyć, że igła trafi w naczynko krwionośne, wtedy powstaje niewielki siniak. Działają one nawet miesiąc po zakończeniu zabiegów.
Po zabiegu pozostają ślady na skórze w postaci punkcików lub kratki – w zależności od techniki zabiegu. Mogą one utrzymywać się od 6 do 3 dni. Bywa, że pojawiają ssie drobne siniaki w miejscu ukłuć. Obszar poddany zabiegowi najczęściej jest lekko tkliwy, zaróżowiony i delikatnie obrzęknięty. Ból po zabiegu porównywalny jest do bólu towarzyszącego „zakwasom”. Ewentualne dolegliwości bólowe można łagodzić za pomocą chłodnych okładów. Od 3-4 doby po zabiegu można masować ostrzyknięte miejsca w celu uzyskania równomiernego efektu. Zaleca się również picie dużej ilości wody mineralnej przez okres tygodnia.
Leczenie cellulitu mezoterapia: | Cena: |
1 zabieg | 600zł |
3 zabiegi | 1700zł |
Lanluma body | 5000zł |
ul. Chmielna 71/3, 80-748 Gdańsk
tel. do rejestracji: 730-000-550
tel. do lekarza medycyny estetycznej: 730-000-550